אפיון אפליקציות

אפיון אפליקציות

כל המידע שחלקתי אתכם הנוגע לאפיון אתרים, נכון בבסיסו גם לאפיון אפליקציות. גם כשמדובר באפליקציות לטלפון החכם תהליך האפיון הוא השלב החשוב ביותר בבנייה, וגם כאן נכון לומר כי ככל שהאפיון יהיה יסודי יותר, כך גוברים הסיכויים שהעבודה בהמשך תהיה יעילה ומהירה יותר, שייווצרו פחות באגים וידרשו פחות תיקונים.

מה בין אפיון אתר אינטרנט לאפיון אפליקציה?

ההבדל בין אפיון אפליקציה לאפיון אתר, נעוץ בשני נושאים עיקריים:
השימוש במכשיר המובייל שונה מהותית מהשימוש במחשב. למשתמשים יש צרכים ודרישותת שונים מפני שהם צורכים את התוכן בצורה שונה. צריכת התוכן במובייל היא מהירה הרבה יותר וברוב המקרים מתבצעת תוך כדי תנועה או תוך כדי התעסקות במשהו נוסף.
בנוסף, אפליקציות מתעדכנות במהירות רבה מאשר אתרי אינטרנט, והקהל רגיל לכך ומקבלל זאת בהבנה. מדובר בתרון עבור מתכנני האפליקציות משום שיש להם אפשרות להמשיך לתקן ולשפר את ביצועי האפליקציה לאחר שהיא כבר עלתה לאוויר.

תהליך האפיון

אחרי שלקחנו בחשבון את שני ההבדלים הללו בין אפיון אפליקציות לאפיון אתרי אינטרנט,, אפשר להתחיל בעבודה. אפיון אפליקציות, כאמור, דומה לאפיון אתרים וכולל את השלבים הבאים:

  • הגדרת מטרות: למי מיועדת האפליקציה, באיזה מכשיר ישתמשו מרבית משתמשי האפליקציה ומה אתם מעוניינים לתת להם?
  • אפיון צורני: חשיבה ראשונית על תפקידיו של כל כפתור ושלב באפליקציה. מכיוון שמדובר בטלפון חכם שאין בו הרבה כפתורים ומרבית הפעולות נעשות על ידי מגע, יש חשיבות גדולה למקסם את היכולות של כל כפתור וכפתור וליצור מעבר נח בין מסכם ופעולות.
  • תכנות: כאן מתכנת האפליקציה צריך להבין את הצרכים והמטרות, ועל פי הם להחליט כיצד הוא מעוניין לתכנת את האפליקציה כך שהמטרות והצרכים הללו יושגו. כמובן שבתהליך התכנות באים בחשבון גם זמן התכנות והכסף שעומד לרשות מתכנני האפליקציה.

כל גרסה היא תחנה בדרך לשיפור

לאחר שעברתם את השלבים האלו, יש בידיכם מוצר ראשוני. את האפליקציה הראשונית כדאיי להעלות בגרסה ניסיונית לטלפון החכם של מספר אנשים ולבקש מהם להשתמש בה ולחוות את דעתם. בשלב זה סביר להניח שיעלו באגים, שאלות והצעות לשיפור. זהו משוב רצוי, דרכו תכלו לשפר את האפליקציה לקראת עלייתה לאוויר. כדאי להתכנס עם המשוב שבידיכם – מתכנתים, מפתחים ומעצבים, ולנסות לפתור את הבאגים והבעיות שעלו על הצד הטוב ביותר כבר מההתחלה. רצוי לקבל משוב דומה גם כשהאפליקציה כבר באוויר, וכך לשפר אותה שוב ושוב על פי מה שצרכני האפליקציה דורשים.
אשמח לעזור לכם משלב האפיון הראשוני של האפליקציה ועד לשלבים המתקדמים שלל הפיתוח, התכנות והשיפור.