הקמת אתר מכירות

הקמת אתר מכירות

אתרי מכירות באינטרנט יכולים להרחיב את קהל הלקוחות של כל עסק כמעט ולהגדיל משמעותית את היקף המכירות. לעתים, אם היא מתנהלת בצורה חכמה, חנות מקוונת יכולה להשתלם עבורך כבעל עסק יותר מאשר חנות פיזית.

אפיון אתר מכירות באינטרנט

לכל אתר אינטרנט אפיון משלו ובנייה והקמה של אתר דורשת היכרות עם מודלים שונים של אתרי אינטרנט על מנת להבטיח שהאתר יתפקד ויענה על הצרכים שלל המשתמש ושל בעל העסק. כאשר מדובר באתר מכירות, ישנן דרישות ספציפיות עליהן מסתמכים בבניית האתר. לדוגמה: מי קהל היעד של החנות? האם מדובר בחנות מקוונת בלבד או חנות שמתנהלת במקביל לחנות פיזית? כמה מוצרים וקטגוריות מוצרים קיימים ועוד. אפיון האתר הוא שלב קריטי בתהליך הקמת האתר וכאשר האתר הוא אתר מכירות, האפיון חשוב פי כמה. יש לכך כמה סיבות:

תהליך הגלישה בחנות מקוונת הוא מורכב וכולל חיפוש ובחינה של מוצרים, השוואה בין מוצרים ותהליך מורכב של תשלום, קליטת הזמנה ומשלוח.
אנשים נוטים להיות חשדנים לפני שהם מוסרים את פרטי האשראי או ה-PAYPAL שלהם ולכן חשוב מאוד שהאתר ישדר אמינות לגולש, אחרת הוא לא יתן את פרטי האשראי שלו והרכישה לא תתבצע.
באתר מסחר באינטרנט תהליך ההמרה של הלקוחות הפוטנציאליים ללקוחות ממשיים מתרחש 'בזמן אמת'. ממשק שמעניק לגולש חווית משתמש נעימה, מכניס באופן ישיר יותר כסף לקופה, וההיפך.
בגלל כמות המודולים באתר מכירות והמורכבות שלהם, האפיון חייב להיות מדויק עבור המתכנת ועבור המעצב. כל תסריטי הגלישה ומקרי הקצה של המשתמשים צריכים להילקח בחשבון.
אפיון נכון ומדויק מאפשר תיאום ציפיות בין המתכנתים, המעצבים והלקוחות כך שכולם מצפים לתוצר זהה מבחינת מראה האתר, התכנות שלו ולגבי מחיר הפרויקט, כך שאין הפתעות ברגע האחרון או במהלך הדרך.
דגשים בבניית אתר מכירות
חשבו על עצמכם כאשר אתם הולכים לעשות קניות בסופרמרקט. חשבו על הדברים שגורמים לחוויית הקניות להיות נעימה יותר ונסו להעביר אותה לעולם המקוון.. למשל, אחד הדברים שמקלים ביותר על לקוחות הוא סידור המוצרים. כשמדובר באינטרנט, בו הגולש יכול לעבור לחנות אחרת בלחיצת כפתור, סידור המוצרים וחשיפה שלהם בפני הגולש בצורה הנוחה ביותר הוא קריטי.

  • קטגוריות: חשוב לחלק את כל המוצרים לקטגוריות ברורות ולתתי קטגוריות, ולא להעמיס ולגרום לבלבול. הקטגוריות צריכות להיות מוכרות, כך שהגולש ידע איזה מוצרים הוא ימצא בתוך הקטגוריה שעליה לחץ. כמו כן, כמות המוצרים בכל קטגוריה צריכה להיות הגיונית, ולכן אין ליצור מעט מדי קטגוריות ובהן הרבה מאודד מוצרים, ואין ליצור קטגוריות רבות מדי שבכל אחת מהן מוצר או שניים, מה שיכול לשדר דלות.
  • עמוד מוצר: עמוד המוצר צריך להיות מסודר ונקי, לכלול תמונות ומידע מפורט ככל האפשר על המוצר כולל מחיר, דמי טיפול ומשלוח וכל עלות אחרת שניתן לתמחר בשלב הזה. ישנם מוצרים (בעיקר מוצרים טכנולוגיים עם מאפיינים רבים) שנכון לחלק לרמות ולהציג חלק מהמאפיינים שלהם כבר בהתחלה, עם אפשרות להרחיבב ולתת מידע נוסף למי שמעוניין בו. גם כאן צריך לקחת בחשבון מי המשתמש: האם הוא טכנולוגי וחוסר בפרטים ימנע ממנו מלבצע רכישה, או שמדובר במשתמשים מהירי החלטה שיסתפקו בכמה פרטים מהותיים.
  • אמינות: למרות שמדובר בחנות מקוונת ולגולש אין קשר, לכאורה, עם בעלי החנות או העסק, צריך לזכור שהגולש צריך להרגיש בטוח כאשר הוא נותן את פרטי התשלום יותר מאשר בקופה הרושמת בחנות. לכן, חשוב שהגולש יוכל לבדוק מי עומד מאחורי העסק, וחשוב להקפיד על מענה מהיר ואיכותי לגולשים שיוצרים קשרר טלפוני או במייל. בטחון ואמינות הם גורמי מפתח בהצלחה של אתר מכירות ויש לפעול כדי להגדיל את תחושת הבטחון כל הזמן. על האתר להיות מאובטח ויש להציג את סימני האבטחה הללו לגולש.
  • תהליך הקנייה: צריך להיות אינטואיטיבי, חלק ומהיר. כדאי שדעתו של הגולש לא תהיה מוסחת כאשר הוא מחליט לרכוש מוצר מסוים, על מנת שיעבור את התהליך עד התשלום במהרה. יש לאפשר כמה שיותר אמצעי תשלום, כולל תשלום טלפוני וכל דרך אחרת שניתן לתמוך בה.</>
  • מוצרים משלימים: כדאי לתת למשתמש מוצרים נוספים לקנייה, גם בעמוד המוצר וגם בסיום תהליך הרכישה. המוצרים שיוצעו יהיו מוצרים משלימים למה שרכש, או מוצרים דומים למוצרים בהם הגולש התעניין.
  • תהיו בקשר: הישארו בקשר עם הלקוח גם לאחר הקניה ואם אפשר גם בלי שהוא ביצע קניה כלל. דיוורים, הצעות (לפי החוק, כמובן), קופונים ומבצעים מגדילים את כמות הלקוחות החוזרים ואת הקניות בחנות. הציעו ללקוח מוצרים שמתאימים לו לפי היסטוריית הפעילות שלו באתר- גם בתוצאות החיפוש וגם באיזורים אחריםם באתר.

חנות אינטרנטית – ככה עושים היום קניות

בסיכומו של דבר, חנות אינטרנטית היא אפשרות מצוינת עבור בעלי חנויות. יש לה חסרונות אך היתרונות עולים עליהם ומלבד זאת – זוהי היא הדרך בה הלקוחותת יעשו קניות בעתיד ואם אתם רוצים להמשיך להרוויח, מומלץ ללמוד את השוק במהירות האפשרית