טיפים לאפיון ממשק משתמש

טיפים לאפיון ממשק משתמש

מהו אפיון ממשק משתמש?

הגולשים שמגיעים לאתר שלכם הם כמו אורחים במסעדה – הם מצפים שתגישו להם חוייה מושלמת מכל הבחינות. אם אתם מגישים אוכל טעים בצורה יוצאת מןן הכלל אך חווית הישיבה, בחירת המנה וההתקשרות עם המלצרים אינה נעימה – האורחים לא יחזרו. כך, עליכם לזכור כי מעבר לשירותים ולמידע שאתם מעניקים לגולשים, עליכם לדאוג שיהיה להם נעים ונח לגלוש באתר, שהם יישארו בו זמן רב וכמובן יחזרו שוב. כלומר שחווית השימוש שלהם באתר תהיה נעימה. זה התפקיד של מאפיין ממשק המשתמש.

אפיון קהל היעד

זהו השלב הראשון וההכרחי של האפיון. כל האפיון ובניית האתר חייב להיות מכוון לקוח, ולהיבנות בצורה כזו שעוזרת ללקוח להשיג את המטרה שלשמה הוא נכנסס לאתר.
אם אנחנו לא מכירים את קהל היעד של האתר ולא מבינים לעומק את מטרותיו, מגבלותיו והדרכים שבהם הוא ניגש לאתר ומשתמש בו, אז לא נוכל לבנות אתרר שמתאים אליו.
טיפים לאפיון ממשק משתמש

לאחר שזיהינו ואפיינו את קהל היעד, להלן מספר טיפים התחלתיים ליצירת ממשק משתמש נח לגולשים:

מערכת ניווט

חייבת להיות קלה, איטואיטיבית והגיונית. להציף את התפריט הראשי במידע ולהראות בו את כל עמודי האתר זה לא בהכרח צעד נכון. יש לבנות מערכת תפריטיםם כזו שלוקחת בחשבון מה הגולש צריך לראות בכל רגע ולאן הוא ירצה להגיע מעמוד שהוא נמצא בו. קינון עמודים בצורה נכונה עם מספר רמות הגיוניות ובנייה נכונה של מבנה האתר מקל על הגולש, עושה שקט בעיניים ומאפשרת למצוא את העמוד נכון בכל רגע נתון

לאן אני הולך ומאיפה אני בא.

המשתמש חייב לדעת כל הזמן איך הוא עושה את הצעד הבא שלו באתר. חייבים להציג למשתמש איפה הוא נמצא כעת, מאיפה הוא הגיע לכאן ומה הצעד הבא שלוו באתר או מה האפשרויות העמודות בפניו כרגע.
המטרה היא להגדיל את ה engagementt של המשתמש, כלומר כדי להגדיל את הזמן שהוא נמצא באתר ואת כמות האיטראקציות שלו עם האתר.

אינטואיטיביות

ממשק טוב הוא ממשק שהפעולות בו מתבצעות בצורה איטואיטיבית כלומר כמעט בלי לחשוב. אסור לתת למשתמש להתחיל לחפש את עצמו ולהתלבט מה הואא צריך לעשות עכשיו או איפה בדיוק המידע שהוא מחפש כרגע. זה נעשה על ידי מגוון שיטות למשל:

  • מבנה פשוט וקבוע של תוכן – זה קל יותר לתפיסה והבנה.
  • כפתורים בולטים במקומות נכונים וקבועים.
  • הצגת מידע בצורה ויזואלית ומתאימה לסוג המידע שאותו מציגים.
  • מיקום של אלמנטים ששייכים לאותו תחום באתר בקירוב אחד לשני.
  • הצגת המידע הנכון בתיבות בחירה (למשל להציג את רק את הערים הרלוונטיות כאשר משתמש בחר מדינה מסוימת).
  • לתת משוב למשתמש כל הזמן. לדוגמא אנימציות של טעינה, הודעות קופצות כאשר זה רלוונטי, חיווי לגבי מידע לא נכון במילוי טפסים ועוד.

מובייל

משתמשי מובייל שונים בצורה השימוש שלהם באתר, במטרות ובתוכן שהם צורכים. לא מדובר רק על גדלי מסך שונים אלא על שימוש לחלוטין אחר בשתיי הפטפורמות.
לא כל המידע שיש באתר הגדול חייב להיות באתרי המובייל. כלומר הצגה של אותו אתר בדיוק לא בהכרח תשיג את המטרות של משתמשי המובייל. התוכןן שהמשתמש רואה כאשר הוא ניגש לאתר דרך המובייל צריך להיות שונה, רזה יותר והרבה יותר ממוקד ויעיל מהמידע שמוצג באתר הגדול.

חיפוש מהיר ויעיל

כיום התרגלנו שגוגל עושה לנו חיים קלים: הוא מבין אותנו גם אם אנחנו כותבים עם שגיאות, משלים עבורנו משפטים וזוכר לאן אנחנו אוהבים ללכת. גוגל הוא מנועע חיפוש מופתי בגלל שהוא צופה מראש מה אנחנו מחפשים ושם לנו את זה מול העיניים. בכל אתר תוכן צריך להיות מנוע חיפוש, וכדאי מאוד שמנוע החיפוש הזה יהיה יעיל, מהיר, יתגבר על שגיאות כתיב וטעויות הקלדה, יזהה חיפושים נפוצים ואם אינו מוצא את מה שרצינו יציע לנו תחליף.