לקראת בניית אתר מכירות

לקראת בניית אתר מכירות

יש לכם מוצרים טובים, מחירים טובים וקהל לקוחות יציב שמגיע אל החנות שלכם. כעת, בהתאם לרוחות הזמן, אתם רוצים להקים חנות מקוונת ולהגדיל את קהל הלקוחות שלכם. מחקרים מראים כי הישראלים מאוד אוהבים לקנות ברשת וקונים מגוון רחב של מוצרים בצורה מקוונת – ביגוד, מוצרים לתינוקות, מוצרי חשמל ועוד. לכן, הקמת "סניף" באינטרנט היא צעד חכם, בין אם זו יש לכם חנות ממשית ובין אם לא.

מה צריך לדעת בהקמת אתר מכירות?

כל ההתנהלות שאתם מכירים מהלקוחות שלכם בחנות הממשית צריכה להיתרגם לדפי האינטרנט. בשונה מחנות ממשית ברחוב או בקניון, המעבר של הלקוחות לאתרי מכירות אחרים יכול להתבצע בקליק של עכבר ולכן עליכם להבטיח חווית קנייה שלמה על מנת להגדיל את קהל הלקוחות שלכם ולדאוג שהם יחזרו.

לטשטש את החסרונות, להבליט את היתרונות

ישנם חסרונות ויתרונות לקנייה מקוונת, אבל הקהל הישראלי מצביע ברגליים (יותר נכון באצבעות) ומוכיח שהוא לא מפחד מקנייה ברשת. בתור בעלים של אתר מכירות, אתם צריכים לטשטש את החסרונות ולהבליט את היתרונות. אחד החסרונות הבולטים הוא שללקוחות אין אפשרות להרגיש את המוצרים בחנות המקוונת. בין אם מדובר בבד של חולצה, מרקם של עץ או גוון מדויק של שפתון, עליכם להקפיד על איכות הצילום והגרפיקה ולהבטיח שצילום המוצר ייראה זהה ככל האפשר לדבר האמיתי.
חסרון נוסף שתוכלו להפוך ליתרון הוא היעדר השירות האישי, כביכול, באינטרנט. לקוח מקווןן מרגיש לעתים שאין לו עם מי לדבר, אך העובדה שהלקוחות לא נכנסים בדלת ואין מוכר שמברך אותם לשלום, אינה אומרת שהם לא צריכים לקבל שירות אישי ומקצועי. בהקמת אתר מכירות כדאי להתכונן עם צוות מקצועי של נותני שירות שיתנו מענה בטלפון, בדואר האלקטרוני ואף ברשתות החברתיות, כדי לכפר על תחושת חוסר השירות של הלקוחות ולתת להם מענה מספק.
היתרון הבולט של אתר מכירות מקוון הוא כמובן שאפשר לעשות שופינג בלי לקום מהספה.. נצלו את הבחירה הזו של הלקוח ולכן איתה עד הסוף: הציעו משלוחים חינם, שליח עד הבית ועוד הפתעות שיעצימו את הכדאיות של קנייה מקוונת לעומת קנייה בחנות ממשית.
יש עוד הרבה דברים שצריך להיערך אליהם כאשר מקימים אתר מכירות באינטרנט. למשל,, לא נגענו בכלל בהיבט הטכני המשמעותי. אשמח לעזור לכם בכל ההיבטים השונים בהקמת אתר מכירות, משלב התכנון ועד שהאתר פעיל ורווחי. בהצלחה!