ממשק משתמש

ממשקי המשתמש שאני בונה הם ברמה גימור גבוהה ביותר ואינטראקטיביים, כך שניתן בקלות לדמות את התהליכים והפעולות שהמשתמש מבצע במערכת בצורה ברורה וקלה. הממשק כולל את האלמנטים בכל תבנית והיחס בינהם, זרימת המידע, שיטת הניווט, כמות התבניות וצורת הצגת התוכן באתר והוא נבנה כך מתוך ראיית המשתמש וכדי שהפעולות שהוא עושה באתר יבוצעו בצורה אינטואיטיבית.

הבנייה מושתתת על עקרונות של פישוט המידע והפרדה בין עיקר וטפל, סימטריות וא-סימטריות, עקביות, יחסים של גדלים בין אלמנטים ועוד, כאשר המטרה הראשית היא שהמשתמשים יבצעו את הפעולות באתר בלי להתאמץ ובצורה חווייתית ונעימה.

הממשק מתייחס גם למובייל ולמכשירים סלולריים כאשר השוני בינם ובין מסכי מחשב רגילים לא מתבטא רק בגודל המסך אלא בצורת הניווט וצורת השימוש במכשיר, מגבלות טכנולוגיות ועוד.
הממשק שאני בונה לא עוסק רק בצורות, קווים ואלמנטים אלא לוקח בחשבון גם מה ההשלכותת של היישום מבחינת עיצובית וטכנולוגית כאשר הנוסחה שלי פשוטה:
תכנון פשוט + ממשק נכון + עיצוב יצירתי + בחירת טכנולוגיה מתאימה גורמים לחוויית משתמש טובה שמאריכים את השהות באתר ועוזרת להשגת מטרות השיווקיות של האתר.

מה שמוביל את בניית הממשק הוא קהל היעד של האתר. במסגרת בניית הממשק וכשלב ראשון אני מאפיין יחד עם הלקוח את קהלי היעד של האתר על ידי הגדרת פרופיל משתמש ספציפי לכל סוג משתמש כאשר לכל אחד מאפיינים מסוימים מאוד, מטרות וצרכים שעליהם האתר צריך לענות. אחרי שמגדירים את המשתמשים בצורה טובה, הממשק והאתר כולו עובד בצורה טובה והמשתמש מקבל חוויית שימוש טובה יותר.

כשאני בונה ממשק משתמש לאתר או מערכת אינטרנטית אחרת אני לוקח בחשבון את כל המשמעויות של ממשק נכון וגם אילוצי תקציב, וקלות ניהול האתר באופן שוטף.

דוגמאות לממשקי משתמש: